Skip navigation
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Domov
  2. O ambasádorovi
Obsah

O ambasádorovi

Volám sa Boris Farkaš, som senior, ale stále som hercom Divadla Astorka, občas sa mihnem v televízii, občas preto, nevidím zmysel v nakrúcaní seriálov, ktoré divákom neponúkajú nič, čo by ich mohlo nejako obohatiť a veľmi rád  pracujem v dabingu, najmä ak dabujem výborných hercov, ako sú Al Pacino, Tony Shaloub (Monk), či v minulosti Michael Brandon  (Dempsey) a mnohí ďalší. Pre rozhlas som nahral stovky rozhlasových hier a večerníčkov pre deti. Aby som nevyzeral ako chválenkár, o mojej umeleckej činnosti som vás informoval jedinou vetou.

Projekt Digitálni seniori považujem za veľmi dobrý nápad, lebo svet sa rýchlo mení a objav počítačov zo starších ľudí urobil ľudí hendikepovaných. Akoby sme nemali odvahu púšťať sa do nových činností. A pritom sú pre nás tieto činnosti nesmierne dôležité a praktické. Pomocou počítača môžeme komunikovať s lekárom, z domu nakupovať cez internetové obchody, čítať dennú tlač, komunikovať so svojimi najbližšími, čo je nesmierne výhodné najmä pre tých, ktorí majú zdravotné ťažkosti a ich mobilita je obmedzená. Ak budeme ignorovať digitálnu techniku, hendikepujeme sa sami! 

Okrem motivovania vás, ktorí ste v mojom veku, motivujem aj sám seba, pretože dosť dlho som sa kamarátstvu s počítačom vzpieral. Pochopil som však, že pre dnešnú dobu je dôležité. Niektoré z funkcií počítača či tabletu už ovládam, ale čím ďalej, tým viac potrebujem vedieť viac o výhodách, ktoré tieto zariadenia ponúkajú. Verte, nie je to o nič ťažšie, ako v minulosti opraviť sviečky zapaľovania v aute, alebo upiecť niečo podľa nezvyklého receptu. Treba len chcieť kráčať s dobou. Necítim sa byť ambasádorom tohto projektu, skôr vašim spolužiakom v získavaní zručností pri ovládaní počítača a tabletu. Mojim hlavným motívom nakrúcania týchto videí je dobrý pocit z toho, že čo sa popri tom naučím ja, budete sa so mnou učiť aj vy. Teším sa na to!